ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? ВАМ СЮДИ
Пн - Пт: 9:00 - 18:00
Сб-Вс Зачинено
(044) 483-22-02
Телефон
м.Київ, вул.Зоологічна, 3
Адреса

Пухлини навкологлоткового простору

Це пухлини, що розташовані в парафарингеальному просторі (латеральніше бокової стінки глотки). Можуть бути різної природи (змішані пухлини, пухлини слинних залоз, а також нейросудинні).

Частота захворюваності складає 0,5% всіх новоутворень голови та шиї. Доброякісні становлять 80%, злоякісні 20%.

Скаргами при даній патології є наявність дискомфорту в горлі, утруднення ковтання, наявність випʼячування бокової стінки глотки, рідко задишка. В звʼязку з близьким розташуванням життєво-важливих судин та нервів, а також вегетативних сплетень пацієнта може турбувати періодичне підвищення тиску та біль різного характеру. Дуже часто такі пухлини перебігають безсимптомно, аж поки не набудуть значних розмірів.

Уточнення діагнозу здійснюється за допомогою додаткових методів обстеження – компʼютерної томографії та магнітно-резонансної томографії. Взаєморозташування новоутворення по відношенню до магістральних судин уточнюється при проведенні компʼютерної томографії з контрастуванням.

При наявності капсули дані новоутворення видаляються трансоральним доступом (через ротову порожнину) навіть при значних розмірах новоутворення. В пацієнтів після таких утручань відсутні косметичні дефекти, рубці, а також спостерігається швидке відновлення після операції.

При неможливості видалення новоутворень трансорально (судинні пухлини) проводяться відкриті операції, при необхідності залучаються суміжні спеціалісти – судинні хірурги, щелепно-лицеві хірурги, нейрохірурги та ін.

В відділі запальних захворювань ЛОР – органів проводяться операції з приводу видалення пухлин навкологлоткового простору різної природи.

bottom-logo.png
Україна, 03057 м.Київ, вул.Зоологічна, 3
© Copyright 2021 Інститут Отоларингології. Goodweb

Search