ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? ВАМ СЮДИ
Пн - Пт: 9:00 - 18:00
Сб-Вс Зачинено
(044) 483-22-02
Телефон
м.Київ, вул.Зоологічна, 3
Адреса

Операції з нейрохірургом

В зв’язку з близьким анатомічним розташуванням ЛОР органів та порожнини черепа, в нашому відділі в широкому обсязі проводяться операції з нейрохірургами.

 • Закриття ліквореї та менінгоцеле (грижі мозкових оболонок).
  Після травми, або оперативних втручань в носі (інколи спонтанно) в пацієнтів спостерігається витікання спинно-мозкової рідини з носа. Кількість її може варіювати від декількох крапель до великої кількості. Найбільше виділяється при нагинанні, напружуванні м’язів черевного пресу та ін. Це пов’язано з патологічним сполученням внутрішньо мозкових структур з порожниною носа. Наявність даного захворювання може призводити до рецидивуючих менінгітів. Оскільки мікроорганізми з нестерильної порожнини носа потрапляють в стерильне середовище всередині черепа, де знаходяться мозкові оболонки та головний мозок. Операції по закриттю даних дефектів здійснюються, як ендоназально (через ніс за допомогою оптичної техніки), так і зовнішнім доступом (шляхом розрізу на шкірі).
 • Видалення аденом гіпофіза та пухлин ділянки турецького сідла.

Дані пухлини в нашому відділі видаляються ендоскопічно ендоназально (за допомогою оптичної техніки, через порожнину носа). Це малоінвазивний метод, не потребуючий будь-яких розрізів. Ефективність даного методу до 90% при невеличких розмірах аденоми і 30-70% при великих, проростаючи в сусідні структури. Ускладненнями даного ендоскопічного транссфеноїдального доступу, які відмічаються доволі рідко є: порушення зору, кровотечі, порушеня мозкового кровообігу, витікання спинно-мозкової рідини та інфікування (менінгіт).

 • Пухлини підскроневої та крилопіднебінної ямок
  (з внутрішньочерепним поширенням) – видалення даних новоутворень здійснюється двома шляхами – ендоназально ендоскопічно, або зовнішнім – бокова краніофаціальна резекція.
 • Пухлини скроневої ямки – видалення даних новоутворень проводиться зовнішнім доступом.
 • Пухлини ЛОР-органів з інтракраніальним проростанням – при злоякісних утвореннях, що поширюються на орбіту, проростають інтракраніально проводиться краніофаціальна резекція. При її виконанні пухлина видаляється, відсепаровується від твердої мозкової оболонки, при проростанні пухлини крізь неї, остання резектується.
 • Пухлини ділянки схилу – проводиться доступ трансорально (через ротову порожнину). Без зовнішніх розтинів. Проводяться при хондосаркомах схилу основи черепа а ін.
 • Пластика посттравматичних, або дефектів після оперативних втручань (ІІ етап) лицевого скелету.

Для діагностики даних захворювань проводиться комп’ютерна томографія з контрастуванням та без, магнітно-резонансна томографія. При залученні в процес магістральних судин – ангіографія.

Лікування даних утворень проводиться в відділі запальних захворювань ЛОР-органів.

bottom-logo.png
Україна, 03057 м.Київ, вул.Зоологічна, 3
© Copyright 2021 Інститут Отоларингології. Goodweb

Search